Ve vědě stereotyp nehrozí. Baví mě práce v týmu.
Vzdělávání — 01.04.2021

PhD Program

Ve vědě stereotyp nehrozí. Baví mě práce v týmu.

Maroš Huličiak pracuje v Laboratoři biomolekulárního rozpoznávání pod vedením prof. Bohdana Schneidera. Ve svém studiu se věnuje interakcím podporující specifické rozpoznávání biomolekul s potenciálním diagnostickým, lékařským nebo biotechnologickým využitím.

Na jakém výzkumném projektu v BIOCEV pracujete?

Podieľam sa na projekte, ktorý sa zaoberá štúdiou medicínsky dôležitých cytokínov, konkrétne interleukínov a ich receptorov. Metódami proteínového inžinierstva vyvíjame malé väzobné molekuly, ktoré sa špecificky viažu na vybrané druhy cytokínov a snažíme sa modulovať ich biologickú aktivitu. Školiteľ a vedúci mojej dizertačnej práce je Dr. Pavel Mikulecký, pracujem v laboratóriu Biomolekulárneho rozpoznávania pod vedením prof. Bohdana Schneidera.

Co vás na vědě nejvíce baví?

Na vede ma baví, že pracujeme v tíme a práca nieje stereotypná. K vede ma priviedol starší brat, ktorý vyštudoval biofyziku. K vede, konkrétne biológii, som mal blízko už na základnej škole a som veľmi rád, že som v jej štúdiu pokračoval.

Jaké jsou podle vás výhody práce nebo studia v centru BIOCEV?

Najväčšia výhoda práce v BIOCEV podľa mňa spočíva v dostupnosti prístrojov a odborníkov "pod jednou strechou". Máme výborne vybavené Centrum molekulárnej štruktúry a Odelenie zobrazovacích metód. Vybavenie jednotlivých laboratórií je tiež vynikajúce. Výhodou je nepochybne aj skvelý kolektív, a to nielen v rámci nášho laboratória. Centrum BIOCEV by som rozhodne doporučil aj ďaľším študentom. BIOCEV poskytuje skvelé zázemie pre začínajúcich vedcov.

Aktuality