Region STAR zaujal i Foxconn

10.9.2015

DOLNÍ BŘEŽANY – Představitelé tchajwanského technologického gigantu Foxconn na závěr své návštěvy v ČR zavítali do nedávno založeného vědeckotechnologického klastru STAR. Zajímali se o možnosti investovat právě v tomto regionu.

Velká investice

Premiér Bohuslav Sobotka oznámil, že firma Foxconn chce v České republice během příštích třech let investovat několik miliard Kč. Foxconn chce v ČR vybudovat výzkumné a designové centrum, které by mělo být jediné svého druhu v Evropě. Firma plánuje vyvinout plně automatizované řešení pro výrobu. Představitelé společnosti Foxconn navštívili Dolní Břežany, kde jednali se starostou obce a předsedou správní rady klastru STAR Věslavem Michalikem. Seznámili se s koncepcí nově vznikajícího vědeckotechnologického klastru, navštívili nově vybudované laserové centrum HiLase a prohlédli si rozvojové plochy v sousedních Hodkovicích.

Koncentrace vědy a výzkumu

„V okolí Dolních Břežan, v území pojmenovaném STAR, dochází ke koncentraci výzkumné a inovační infrastruktury, která začíná přitahovat pozornost technologických firem. Je to atraktivní území s výbornými předpoklady vytvořit zde centrum znalostní ekonomiky evropského významu, zaměřené na obory související s vědeckými infrastrukturami, které se zde nacházejí. Jedná se o laserové technologie, optiku a materiály, což souvisí s laserovými ústavy ELI a HiLase, a o biomedicínu a biotechnologie, což souvisí s výzkumným centrem BIOCEV. Nedivím se, že to zaujalo i takového vizionáře, jakým je pan Terry Gou,“ řekl Věslav Michalik, starosta obce Dolní Břežany a předseda správní rady společnosti STAR Research and Innovations Cluster, která rozvoj území STAR koordinuje.

Významní investoři

V území STAR kromě vědeckých ústavů ELI, HiLase a BIOCEV působí úspěšné biotechnologické spin-off firmy Top-Bio, ExBio, Apronex, před pár měsíce zde otevřelo svůj objekt inovační centrum Innocrystal. Do Dolních Břežan se přesouvá vývojové centrum japonské globální firmy Rigaku a Středočeský kraj rozhodl, že sem přesune své Středočeské inovační centrum. Nyní se jedná s několika významnými investory o umístění jejich výzkumných a vývojových center do území STAR.

Zdroj: 10.9.2015 | Náš region | Strana 2

Biocev in Media — More articles