BIOCEV in Media: Ve Zlatníkách-Hodkovicích otevřeli inovační centrum za 100 mil.Kč (30.1.2015)

Zlatníky-Hodkovice (u Prahy) 29. ledna (ČTK) – Ve Zlatníkách-Hodkovicích u Prahy dnes otevřeli inovační centrum InnoCrystal, které bude zaměřené na rozvoj biotechnologických projektů s mezinárodním potenciálem. Výstavba začala loni na jaře a vyžádala si 102 milionů korun. Náklady pokryla z 60 procent dotace EU a státního rozpočtu v rámci operačního programu Podnikání a inovace. Zbylá část byla uhrazena z privátních prostředků investorů, kteří budou zároveň manažery centra, řekl ČTK jeden ze spoluinvestorů David Fojtík.

Areál o rozloze 3000 metrů čtverečních by měl sloužit vědcům a podnikatelům. “V současnosti jednáme s jedním velkým nájemníkem, což je globální firma, která poskytuje servis farmaceutickým firmám. Ta má zájem zhruba o polovinu budovy,” uvedl Fojtík. Centrum přímo zaměstná čtyři pracovníky, další pracovní příležitosti vzniknou díky službám, které budou zajišťovány externě.

Areál v sousedství biomedicínského centra Biocev ve Vestci nebo superlaseru ELI Beamlines v Dolních Břežanech měl původně název Pražské inovační centrum, který se ale podle Fojtíka příliš neujal. InnoCrystal je odvozen od názvu společnosti, jež areál vlastní.

Centrum se chce zaměřit na biotechnologie, které mají podle jeho zástupců obrovský potenciál, jenž je v Česku dosud nevyužit. Mělo by být provozováno po vzoru úspěšných institucí v USA, Švýcarsku a Izraeli.

Biocev in Media — More articles